CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!!!!!!!!!

img87/9489/cumhuriyet01vl7.jpg
Cumhuriyetimizin 84 .cü Yılı TÜRKİYE MİZE KUTLU OLSUN.
Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından ilan edilen Cumhuriyet yönetim biçiminin kutlandığı Türkiye'nin resmî bayramlarından bir tanesidir. Ulusal bir bayram olan Cumhuriyet Bayramı her yıl resmi törenlerle kutlanır. Bu törenlerde her yer süslenir. Tüm okullarda ve meydanlarda çeşitli etkinlikler yapılır. Şiirler okunur marşlar söylenir.Cumhuriyetle ilgili oyunlar sahneye konmakta, sergiler düzenlenmektedir.

Cumhuriyet Bayramı, Türklerin yok olmaktan kurtulmalarını, bugün yaşadıkları topraklara sahip olmalarını kutladıkları bir bayramdır

Cumhuriyet bayramlarını başımız dik, gönlümüz ferah kutlayabilmek için yapmamız gerekenleri unutmayalım.  Ekonomik bakımdan güçsüz olan Türkiye varlığını sürdüremez. Ekonomik bakımdan güçlü olmanın yolu daha fazla üretmekten geçer. Ekonomik güç, askeri güç, siyasi güç demektir. Ülkenin güven içinde olmasını, saygın olmasını sağlar.  Mustafa Kemal'in başlattığı devrimleri, çağdaş olma çabasını sürdürmek zorundayız. Bunun yolu güçlü eğitimden, güçlü hukuk sisteminden geçer. Din ile devlet işlerinin ayrılmasından geçer.  Halkımızın yaşam şartlarını, yaşam kalitesini geriye götürecek yerde, ileriye taşımaya mecburuz..

CUMHURİYETİMİZİ  KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR KORUYACAĞIZ!!!!!!!!!

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !